عسل یک و یک در لیست 8 ماده غذایی برتر جهان قرار گرفت

شایان ذکر است که عسل یک و یک برای بهبود زخم نیز استفاده می شود: عسل دارای خواص ضدباکتریایی، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی است، به همین دلیل از عسل برای التیام زخم ها استفاده می شود.

پس از هر آسیب پوستی، باکتری هایی که روی پوست شما زندگی می کنند می توانند به محل زخم عفونی کرده و نفوذ کنند. عسل، این باکتری ها را از بین می برد.

به عنوان یک کمک خواب طبیعی عمل می کند: آیا در به خواب رفتن مشکل دارید؟ شما باید سعی کنید این نوشیدنی از شیر گرم و عسل درست قبل از خواب بنوشید.

قرن هاست که مردم از این نوشیدنی برای کمک به خواب استفاده می کنند، تهیه این نوشیدنی نسبتاً آسان است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق چای خوری عسل دابور را به یک لیوان شیر داغ اضافه کنید یا 1 یا 2 قاشق چایخوری عسل دابور را به یک فنجان چای بابونه اضافه کنید و برای القای خواب میل کنید.

مشکلات سینوسی را کاهش می دهد: با افزایش آلودگی و گرد و غبار این روزها بسیاری از مردم از مشکلات مربوط به سینوس رنج می برند.

سینوس ها حفره های کوچکی در جمجمه هستند که مخاط تولید می کنند تا از سیستم تنفسی در برابر آلرژی ها و عفونت ها محافظت کنند.

هنگامی که ما از عفونت رنج می بریم، ویروس ها سینوس را مسدود می کنند، هوا و مخاط را به دام می اندازند که باعث ناراحتی می شود.

از طرف دیگر عسل یک ضد باکتری و ضد عفونی کننده طبیعی است که به رفع عفونت و کاهش التهاب کمک می کند.

عسل همچنین گلو را تسکین می دهد و سرفه را کاهش می دهد و سیستم ایمنی را تقویت می کند و در نتیجه حملات سینوسی کمتری ایجاد می کند.

عسل دابور برای دندان های سالم بسیار مفید است و همچنین به بیماری های لثه کمک می کند؛ خواص ضد باکتریایی و التیام‌بخش عسل به درمان و التیام زخم‌ها کمک می‌کند.

بیماری های دندان و لثه مانند التهاب لثه، خونریزی و پلاک را می توان تا حد زیادی با استفاده منظم از عسل درمان کرد.